Klippon EB (Essential Box), Mounting screw, Height: 13.3 mm, Width: 8.5 mm, Depth: 8.5 mm, Material: Steel, galvanized, galvanic zinc plated and passivated, silver
Technical Specifications:
| Depth | 8.5 mm |
| Depth (inches) | 0.335 inch |
| Height | 13.3 mm |
| Height (inches) | 0.524 inch |
| Width | 8.5 mm |
| Width (inches) | 0.335 inch |
| Net weight | 45 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel, galvanized |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |
| Product information | packing unit (PU) = 20 pcs., sufficient for 10 fixtures |





Reviews
There are no reviews yet.