Rail, TS 35 x 7.5, Width: 382 mm, without slot, with slot, Steel, galvanic zinc plated and passivated
Technical Specifications:
| Depth | 7.5 mm |
| Depth (inches) | 0.295 inch |
| Height | 35 mm |
| Height (inches) | 1.378 inch |
| Width | 382 mm |
| Width (inches) | 15.039 inch |
| Length | 382 mm |
| Length (inches) | 15.039 inch |
| Net weight | 130.9 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Installation advice | Direct mounting |
| Material | Steel |
| Material thickness | 1 mm |
| Stamp dimensions | 6.3 x 20 mm |
| Standards | DIN EN 60715 |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |
| Material | Steel |
| Material thickness | 1 mm |
| Stamp dimensions | 6.3 x 20 mm |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |





Reviews
There are no reviews yet.