Cover hood (terminal)
Technical Specifications:
| Depth | 59 mm |
| Depth (inches) | 2.323 inch |
| Height | 148.5 mm |
| Height (inches) | 5.846 inch |
| Width | 1,000 mm |
| Width (inches) | 39.37 inch |
| Net weight | 27 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Colour | Transparent |
| UL 94 flammability rating | V-2 |





Reviews
There are no reviews yet.