Rail, Width: 120 mm, Steel, galvanic zinc plated and passivated
Technical Specifications:
| Depth | 5.5 mm |
| Depth (inches) | 0.217 inch |
| Height | 15 mm |
| Height (inches) | 0.591 inch |
| Width | 120 mm |
| Width (inches) | 4.724 inch |
| Net weight | 22.26 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |
| Material | Steel |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |





Reviews
There are no reviews yet.