GWDR NP (flat gasket – neoprene), Sealing ring, M 16, Neoprene
Technical Specifications:
| Height | 1.2 mm |
| Height (inches) | 0.047 inch |
| Net weight | 0.4 g |
| Operating temperature | -40 °C…100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Diameter of sealing ring | 22 mm |
| Inside diameter D2 | 16 mm |
| Colour | Deep black |





Reviews
There are no reviews yet.