Inlay, Cabtite (cable entry system), Polyamide, glass fibre-reinforced, Deep black, Height: 5 mm, Width: 44 mm, Depth: 17.5 mm, -40 °C…120 °C, IP66
Technical Specifications:
| Depth | 17.5 mm |
| Depth (inches) | 0.689 inch |
| Height | 5 mm |
| Height (inches) | 0.197 inch |
| Height of lowest version | 17.5 mm |
| Width | 44 mm |
| Width (inches) | 1.732 inch |
| Net weight | 2.7 g |
| Operating temperature | -40 °C…120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Halogen | No |
| Material | Polyamide, glass fibre-reinforced |
| Protection degree | IP66 |
| Sealing | TPE |
| Silicone | No |
| UL 94 flammability rating | V-0 |





Reviews
There are no reviews yet.