Locking frame, Cabtite (cable entry system), Polyamide, Deep black, Height: 77 mm, Width: 9 mm, Depth: 62 mm, -40 °C…120 °C
Technical Specifications:
| Depth | 62 mm |
| Depth (inches) | 2.441 inch |
| Height | 77 mm |
| Height (inches) | 3.031 inch |
| Width | 9 mm |
| Width (inches) | 0.354 inch |
| Net weight | 2.7 g |
| Operating temperature | -40 °C…120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Halogen | halogen-free |
| Material | Polyamide |
| Silicone | No |
| Tightening torque | 3 Nm |
| UL 94 flammability rating | V-0 |





Reviews
There are no reviews yet.