separable locknut, Cabtite (cable entry system), Polyamide, glass fibre-reinforced, Deep black, Height: 33 mm, Width: 33 mm, Depth: 7 mm, -40 °C…120 °C
Technical Specifications:
| Depth | 7 mm |
| Depth (inches) | 0.276 inch |
| Height | 33 mm |
| Height (inches) | 1.299 inch |
| Width | 33 mm |
| Width (inches) | 1.299 inch |
| Diameter | 36 mm |
| Net weight | 3.3 g |
| Operating temperature | -40 °C…120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| AF size 1 | 33 mm |
| AF size 2 | 36 mm |
| External thread | M 25 |
| Halogen | No |
| Length of thread | 7 mm |
| Material | Polyamide, glass fibre-reinforced |
| Pitch of thread | 1.5 mm |
| Silicone | No |
| UL 94 flammability rating | V-0 |





Reviews
There are no reviews yet.