Sample set, Cabtite (cable entry system), Polyamide, glass fibre-reinforced, Miscellaneous, Height: 264 mm, Width: 139 mm, Depth: 73 mm
Technical Specifications:
| Depth | 73 mm |
| Depth (inches) | 2.874 inch |
| Height | 264 mm |
| Height (inches) | 10.394 inch |
| Width | 139 mm |
| Width (inches) | 5.472 inch |
| Net weight | 296.54 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Polyamide, glass fibre-reinforced |





Reviews
There are no reviews yet.