End and partition plate for terminals, dark beige, Height: 68.5 mm, Width: 1.5 mm, V-0, Wemid
Technical Specifications:
| Depth | 35.2 mm |
| Depth (inches) | 1.386 inch |
| Height | 68.5 mm |
| Height (inches) | 2.697 inch |
| Width | 1.5 mm |
| Width (inches) | 0.059 inch |
| Net weight | 3.446 g |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Product Carbon Footprint | Cradle to gate: 0.040 kg CO2eq. |
| Material | Wemid |
| Colour | dark beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Snap-on | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.