Partition plate (terminal), dark beige, Height: 17.26 mm, Width: 1.2 mm, V-0, Wemid
Technical Specifications:
| Depth | 22.47 mm |
| Depth (inches) | 0.885 inch |
| Height | 17.26 mm |
| Height (inches) | 0.68 inch |
| Width | 1.2 mm |
| Width (inches) | 0.047 inch |
| Net weight | 0.308 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | dark beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | End and intermediate plate |
| Installation advice | Direct mounting |
| Snap-on | Yes |
| Installation advice | Direct mounting |





Reviews
There are no reviews yet.