Accessories holder (terminal), Wemid, black
Technical Specifications:
| Depth | 12.3 mm |
| Depth (inches) | 0.484 inch |
| Height | 9 mm |
| Height (inches) | 0.354 inch |
| Width | 6.1 mm |
| Width (inches) | 0.24 inch |
| Net weight | 0.27 g |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | black |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Type of mounting | Plugged |





Reviews
There are no reviews yet.