Fuse holder for feed-through modular terminal, black, red, 6.3 A, Pivoting, pluggable, V-0, Wemid
Technical Specifications:
| Depth | 40.5 mm |
| Depth (inches) | 1.594 inch |
| Height | 38 mm |
| Height (inches) | 1.496 inch |
| Width | 8 mm |
| Width (inches) | 0.315 inch |
| Net weight | 6.64 g |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 7cI |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | black red |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Type of mounting | Plugged |
| Operating temperature range, max. | 120 °C |





Reviews
There are no reviews yet.