Mounting foot on mounting rail, silver, Steel, bright finish, M 6, Width: 14 mm
Technical Specifications:
| Depth | 7 mm |
| Depth (inches) | 0.276 inch |
| Height | 50.2 mm |
| Height (inches) | 1.976 inch |
| Width | 14 mm |
| Width (inches) | 0.551 inch |
| Net weight | 4.62 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel, bright finish |
| Surface finish | nickel-plated |
| Colour | silver |
| Version | For the mounting rails |
| Rail | TS 35 |
| Explosion-tested version | No |
| Type of fixing | Snap-on |
| Internal thread | M 6 |
| Pitch in mm (P) | 14 mm |
| Rail | TS 35 |
| Surface finish | nickel-plated |





Reviews
There are no reviews yet.