Interface, RS
Technical Specifications:
| Depth | 65 mm |
| Depth (inches) | 2.559 inch |
| Height | 87 mm |
| Height (inches) | 3.425 inch |
| Width | 216 mm |
| Width (inches) | 8.504 inch |
| Net weight | 403 g |
| Storage temperature | -40…60 °C |
| Operating temperature | -25…50 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c, 7a, 7cI |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 2e4a427f-c282-4ebf-8ee2-8af7c9348f4e |
| Operating temperature UL, max. | 25 °C |
| Operating temperature UL, min. | 0 °C |
| Rated current IN | 1 A |
| Rated voltage UN | 250 V AC |
| Rated voltage DC UN (supply) | 24 V |
| Rated current (supply) | 0.63 A |
| Rated current fuse (supply) | 0.63 A |
| LED status display per channel | No |
| Type of test point | No |
| Fuse per channel | No |
| LED status of the supply voltage | yellow |
| Power supply fuse | 630 mA |
| Connection on control side | SLDV-THR 5.08 |
| Operating voltage | ≤ 250 V AC |
| Max. current per channel | 1 A |
| Rated insulation voltage | <250 V AC |
| Surge voltage category | II |
| Pollution severity level | 2 |
| Pulse voltage test (1,2/50μs) | 2 kV |
| Insulation test voltage AC | 1.2 kV |
| Clamping range, max. | 6 mm² |
| Clamping range, min. | 0.13 mm² |
| Clamping range, min. | 0.13 mm² |
| Clamping range, max. | 6 mm² |





Reviews
There are no reviews yet.