SAK Series, Socket
Technical Specifications:
| Net weight | 1.04 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | dce63e23-eea1-4eaa-9071-1c98fc8fa2ea |
| Material | Copper – zinc |
| Surface finish | galvanized |
| Colour | grey |
| Version | For the terminals |
| Explosion-tested version | No |
| Installation advice | Direct mounting |
| Type of fixing | when screwed in |
| O.D. | 4.5 mm |
| Plug-in depth | 7 mm |
| Installation advice | Direct mounting |
| Surface finish | galvanized |





Reviews
There are no reviews yet.