Connecting sleeve (terminal), when screwed in, Width: 6 mm, Height: 6 mm, Depth: 13.3 mm, Number of poles: 1, Copper – zinc
Technical Specifications:
| Depth | 13.3 mm |
| Depth (inches) | 0.524 inch |
| Height | 6 mm |
| Height (inches) | 0.236 inch |
| Width | 6 mm |
| Width (inches) | 0.236 inch |
| Diameter | 3.2 mm |
| Net weight | 2.192 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | bf95e7f0-305d-4f12-aa7a-56f19573f0e7 |
| Material | Copper – zinc |
| Type of fixing | when screwed in |
| Diameter | 3.2 mm |
| Number of poles | 1 |





Reviews
There are no reviews yet.