RIDERSERIES, RC filter, Rated control voltage: 230 V UC, Plug-in connection
Technical Specifications:
| Depth | 32.1 mm |
| Depth (inches) | 1.264 inch |
| Height | 10.5 mm |
| Height (inches) | 0.413 inch |
| Width | 11.4 mm |
| Width (inches) | 0.449 inch |
| Net weight | 2.3 g |
| Storage temperature | -40 °C…70 °C |
| Operating temperature | -40 °C…70 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 7cI |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Rated control voltage | 230 V UC |
| Status indicator | No |
| Protective circuit | RC element |
| RC filter | 1.1 kΩ / 200 nF |
| Colour | Transparent |
| Wire connection method | Plug-in connection |





Reviews
There are no reviews yet.