RIDERSERIES, Protective varistor, Rated control voltage: 110 V UC, Plug-in connection
Technical Specifications:
| Depth | 32.1 mm |
| Depth (inches) | 1.264 inch |
| Height | 10.5 mm |
| Height (inches) | 0.413 inch |
| Width | 11.4 mm |
| Width (inches) | 0.449 inch |
| Net weight | 2.3 g |
| Storage temperature | -40 °C…70 °C |
| Operating temperature | -40 °C…70 °C |
| Humidity | 40 °C / 93 % rel. humidity, no condensation |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Certificate No. (cURus) | E223759 |
| Rated control voltage | 110 V UC |
| Status indicator | No |
| Protective circuit | Varistor |
| Colour | Transparent |
| Certificate No. (cURus) | E223759 |
| Wire connection method | Plug-in connection |





Reviews
There are no reviews yet.