RIDERSERIES, LED module, Rated control voltage: 110…230 V UC, Plug-in connection
Technical Specifications:
| Depth | 32.1 mm |
| Depth (inches) | 1.264 inch |
| Height | 10.5 mm |
| Height (inches) | 0.413 inch |
| Width | 11.4 mm |
| Width (inches) | 0.449 inch |
| Net weight | 1.9 g |
| Storage temperature | -40 °C…70 °C |
| Operating temperature | -40 °C…70 °C |
| Humidity | 40 °C / 93 % rel. humidity, no condensation |
| B10 | 280.000 AC15: 250Vac/3A |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 7a, 7cI |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 2f8197d4-bb8c-4bf4-a0f8-f906b0694c85 |
| Certificate No. (cURus) | E223759 |
| Rated control voltage | 110…230 V UC |
| Rated current AC | 1.5 mA |
| Power rating | 0.3 VA |
| Status indicator | Green LED |
| Colour | Transparent |
| Certificate No. (cURus) | E223759 |
| Wire connection method | Plug-in connection |





Reviews
There are no reviews yet.