Electronics housings, Mounting flange, Accessories
Technical Specifications:
| Depth | 8 mm |
| Depth (inches) | 0.315 inch |
| Height | 68 mm |
| Height (inches) | 2.677 inch |
| Width | 30 mm |
| Width (inches) | 1.181 inch |
| Length | 0 mm |
| Net weight | 20.089 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Weight | 21.58 g |





Reviews
There are no reviews yet.