Mounting screw (Terminal), 0.00 mm, Steel, Depth: 7 mm, Width: 16.9 mm, Height: 7 mm
Technical Specifications:
| Depth | 7 mm |
| Depth (inches) | 0.276 inch |
| Height | 7 mm |
| Height (inches) | 0.276 inch |
| Width | 16.9 mm |
| Width (inches) | 0.665 inch |
| Net weight | 1.13 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel |
| Surface finish | Miscellaneous |
| Colour | grey |
| Colour chart (similar) | RAL 7035 |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.