Clip-in foot, RS 80, RS 90, RS 100 black, Clip-in foot for RS 80/90/100, Width: 17.5 mm
Technical Specifications:
| Depth | 26.6 mm |
| Depth (inches) | 1.047 inch |
| Height | 79.2 mm |
| Height (inches) | 3.118 inch |
| Width | 17.5 mm |
| Width (inches) | 0.689 inch |
| Net weight | 6.25 g |
| Operating temperature range | -50…100 ℃ |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Insulating material | PA 66 |
| Material | PA 66 |
| Surface finish | untreated |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Colour | black |
| Colour chart (similar) | RAL 9011 |
| Encapsulation option | No |
| Protection degree | IP20 IP00 |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.