End plate for terminals, dark beige, Height: 25.1 mm, Width: 1.5 mm, V-0, Wemid, Snap-on: No
Technical Specifications:
| Depth | 18.85 mm |
| Depth (inches) | 0.742 inch |
| Height | 25.1 mm |
| Height (inches) | 0.988 inch |
| Width | 1.5 mm |
| Width (inches) | 0.059 inch |
| Net weight | 0.721 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Product Carbon Footprint | Cradle to gate: 0.009 kg CO2eq. |
| Material | Wemid |
| Colour | dark beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | End plate |
| Installation advice | Feed-through (bushing) Direct mounting |
| Snap-on | No |
| Installation advice | Feed-through (bushing) Direct mounting |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.