End and partition plate for terminals, yellow, Height: 120 mm, Width: 2 mm, V-2, PA 66
Technical Specifications:
| Depth | 75.5 mm |
| Depth (inches) | 2.972 inch |
| Height | 120 mm |
| Height (inches) | 4.724 inch |
| Width | 2 mm |
| Width (inches) | 0.079 inch |
| Net weight | 25.7 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 8689236b-1c04-4b82-9d8d-177abb5f9950 |
| Material | PA 66 |
| Colour | yellow |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | End and intermediate plate |
| Snap-on | No |
| TS 32 offset | 60 mm |





Reviews
There are no reviews yet.