Small partition (terminal), PA 66, beige, Continuous operating temp., max.: 100 °C
Technical Specifications:
| Depth | 15 mm |
| Depth (inches) | 0.591 inch |
| Height | 16 mm |
| Height (inches) | 0.63 inch |
| Width | 6 mm |
| Width (inches) | 0.236 inch |
| Net weight | 0.181 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | PA 66 |
| Colour | beige |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | End and intermediate plate |
| Installation advice | Direct mounting |
| Snap-on | Yes |
| Installation advice | Direct mounting |





Reviews
There are no reviews yet.