Partition plate (terminal), dark brown, Height: 65 mm, Width: 0.5 mm, V-2
Technical Specifications:
| Depth | 60 mm |
| Depth (inches) | 2.362 inch |
| Height | 65 mm |
| Height (inches) | 2.559 inch |
| Width | 0.5 mm |
| Width (inches) | 0.02 inch |
| Net weight | 2.486 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Colour | dark brown |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | Intermediate plate |
| Snap-on | Yes |
| TS 32 offset | 32.5 mm |





Reviews
There are no reviews yet.