Partition plate (terminal), dark beige, Height: 47 mm, Width: 0.6 mm, V-2, PA 66
Technical Specifications:
| Depth | 30 mm |
| Depth (inches) | 1.181 inch |
| Height | 47 mm |
| Height (inches) | 1.85 inch |
| Width | 0.6 mm |
| Width (inches) | 0.024 inch |
| Net weight | 0.992 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | PA 66 |
| Colour | dark beige |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | Intermediate plate |
| Installation advice | Used between terminals |
| Snap-on | No |
| Installation advice | Used between terminals |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.