Fuse holder for feed-through modular terminal, black, 6.3 A, Pivoting, V-0, Wemid
Technical Specifications:
| Depth | 38 mm |
| Depth (inches) | 1.496 inch |
| Height | 36.5 mm |
| Height (inches) | 1.437 inch |
| Width | 6 mm |
| Width (inches) | 0.236 inch |
| Net weight | 5.35 g |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Insulating material | Wemid |
| Colour | black |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| End cover plate required | No |
| Type of mounting | Plugged |
| Pollution severity | 3 |





Reviews
There are no reviews yet.