Mounting foot for mounting rail, Anthracite, PA 66, without, Width: 10 mm
Technical Specifications:
| Depth | 43 mm |
| Depth (inches) | 1.693 inch |
| Height | 72.8 mm |
| Height (inches) | 2.866 inch |
| Width | 10 mm |
| Width (inches) | 0.394 inch |
| Net weight | 12.7 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 45173c19-8a33-4947-bc2b-512a20c76dcd |
| Material | PA 66 |
| Colour | Anthracite |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | For the mounting rails |
| Installation advice | Direct mounting |
| Snap-on | No |
| Internal thread | without |
| Installation advice | Direct mounting |





Reviews
There are no reviews yet.