Locking element (terminal), Wemid, red
Technical Specifications:
| Depth | 34.4 mm |
| Depth (inches) | 1.354 inch |
| Height | 11 mm |
| Height (inches) | 0.433 inch |
| Width | 4 mm |
| Width (inches) | 0.157 inch |
| Net weight | 0.555 g |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | red |
| UL 94 flammability rating | V-0 |





Reviews
There are no reviews yet.