Fastening element (Terminal), silver, Height: 12.5 mm, Width: 10 mm, Steel, 180 °C
Technical Specifications:
| Depth | 7.7 mm |
| Depth (inches) | 0.303 inch |
| Height | 12.5 mm |
| Height (inches) | 0.492 inch |
| Width | 10 mm |
| Width (inches) | 0.394 inch |
| Net weight | 1.326 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 180 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel |
| Colour | silver |
| Version | Miscellaneous |
| Explosion-tested version | No |
| Type of fixing | when screwed in |
| Pitch in mm (P) | 13.5 mm |





Reviews
There are no reviews yet.