Bolt-type screw terminals, Copper-plated aluminium washer
Technical Specifications:
| Net weight | 2.38 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Copper Aluminium |
| Colour | red |
| Installation advice | Direct mounting |
| Installation advice | Direct mounting |





Reviews
There are no reviews yet.