Communication module
Technical Specifications:
| Depth | 33.6 mm |
| Depth (inches) | 1.323 inch |
| Height | 74.4 mm |
| Height (inches) | 2.929 inch |
| Width | 35 mm |
| Width (inches) | 1.378 inch |
| Net weight | 29 g |
| Operating temperature | -25 °C…70 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c, 7a, 7cI |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | aa344edc-0272-47ae-a958-c5990fc92dd5 |
| MTTF | According to Standard: SN 29500 Operating time (hours), min.: 7,148,000 h Ambient temperature: 40 °C Duty cycle: 100 % |
| Protection degree | IP20 |
| Weight | 29 g |
| Wire connection cross-section, flexible (signal), max. | 1.5 mm² |
| Wire connection cross-section, flexible (signal), min. | 0.14 mm² |
| Wire connection method | PUSH IN |
| Wire cross-section, AWG/kcmil , max. | 16 |
| Wire cross-section, AWG/kcmil , min. | 26 |
| Wire cross-section, solid , max. | 1.5 mm² |
| Wire cross-section, solid , min. | 0.14 mm² |





Reviews
There are no reviews yet.