Weidmueller C300-32B-F-2S-M50-20M
Request a price
C300-32B-F-2S-M50-20M
SKU: 7789895200.0 Category: Brand:
Pre-assembled cable, PAC, Cable LiYCY, 0.50 mm²
Technical Specifications:
Net weight 8,730 g
Storage temperature -10…60 °C
Operating temperature -10…50 °C
RoHS Compliance Status Compliant
REACH SVHC No SVHC above 0.1 wt%
Cable Cable LiYCY
Cable length 20 m
Connector PLC side H0.50/10 (FERRULES 0.50mm²)
Interface connector SP-BLZP 5.08 32P with clamshell
Material PVC
Number of poles, min. 32-pole
Outer diameter 15,75 ± 1 mm
Suitable for Digital signals
Wire cross-section 0.5 mm²
Capacity wire / shield 300 pF/m
Capacity wire / wires 300 pF/m
High voltage test 1 KV/1s
Operating voltage ≤ 250 V DC ≤ 250 V AC
Permissible current strength per path, max. 1 A
Rated voltage ≤ 250 Vdc ≤ 250 Vac
Resistance ≤ 39 mΩ/m
Total current, max. 7 A