Operating tool, Cabtite (cable entry system), Polyamide 6, orange, Width: 140 mm, IP66
Technical Specifications:
| Width | 140 mm |
| Width (inches) | 5.512 inch |
| Length | 140 mm |
| Length (inches) | 5.512 inch |
| Net weight | 66 g |
| RoHS Compliance Status | Not affected |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Halogen | No |
| Material | Polyamide 6 |
| Protection degree | IP66 |
| Silicone | No |





Reviews
There are no reviews yet.