SUB-D
Technical Specifications:
| Depth | 16.8 mm |
| Depth (inches) | 0.661 inch |
| Height | 59 mm |
| Height (inches) | 2.323 inch |
| Width | 46.5 mm |
| Width (inches) | 1.831 inch |
| Net weight | 89 g |
| Humidity | Max. 75% at +25°C, non-condensing |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6aI |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 3cc1d9b1-0f2a-47ed-a501-ddcfcfaaf625 |
| BUS interface | D-Sub 9-pole Socket |
| BUS PG interface | D-Sub 9-pole Pin |
| BUS, cable interface | M12 A-coded, pin + socket |
| Data rate | 1 Mbps |
| Housing main material | ZnAl |
| Humidity | Max. 75% at +25°C, non-condensing |
| Interlock | UNC4-40 |
| Outgoing elbow | 90° |
| Plugging cycles | ≥ 200 |
| Programming interface | Yes |
| Protection degree | IP30 |
| Temperature range of housing | -20…+70 ° C |
| Terminating resistor available | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.