Cover hood (terminal)
Technical Specifications:
| Depth | 88.5 mm |
| Depth (inches) | 3.484 inch |
| Height | 150 mm |
| Height (inches) | 5.905 inch |
| Width | 200 mm |
| Width (inches) | 7.874 inch |
| Net weight | 193 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Colour | Transparent |
| UL 94 flammability rating | V-2 |





Reviews
There are no reviews yet.