A-series, End bracket
Technical Specifications:
| Depth | 97.7 mm |
| Depth (inches) | 3.846 inch |
| Height | 140.5 mm |
| Height (inches) | 5.531 inch |
| Width | 12 mm |
| Width (inches) | 0.472 inch |
| Net weight | 58.91 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | dark beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Rail | TS 35 |
| Interlock | for screw fixing |
| Type of mounting | TS 35 |
| Rail | TS 35 |





Reviews
There are no reviews yet.