Klippon TB (Terminal Box), Mounting screw, Height: 18 mm, Width: 14 mm, Depth: 14 mm, Material: Stainless steel, rust-proof, untreated, silver
Technical Specifications:
| Depth | 14 mm |
| Depth (inches) | 0.551 inch |
| Height | 18 mm |
| Height (inches) | 0.709 inch |
| Width | 14 mm |
| Width (inches) | 0.551 inch |
| Net weight | 107 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Stainless steel, rust-proof |
| Surface finish | untreated |
| Material | Stainless steel, rust-proof |
| Surface finish | untreated |
| Product information | packing unit (PU) = 20 pcs., sufficient for 10 fixtures |





Reviews
There are no reviews yet.