Klippon EB (Essential Box), Enclosures, Riveted, Height: 175 mm, Depth: 20 mm, Material: Stainless steel 1.4404, silver
Technical Specifications:
| Depth | 20 mm |
| Depth (inches) | 0.787 inch |
| Height | 175 mm |
| Height (inches) | 6.89 inch |
| Net weight | 436 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Stainless steel 1.4404 |





Reviews
There are no reviews yet.