Klippon TB (Terminal Box), Document holders, Riveted, Height: 110 mm, Width: 130 mm, Depth: 20 mm, Material: Stainless steel 1.4301, Mirror polished, silver
Technical Specifications:
| Depth | 20 mm |
| Depth (inches) | 0.787 inch |
| Height | 110 mm |
| Height (inches) | 4.331 inch |
| Width | 130 mm |
| Width (inches) | 5.118 inch |
| Mounting dimension – height | 73 mm |
| Net weight | 170 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Enclosure attachment | Fixing lugs |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Material thickness | 1 mm |
| Surface finish | Mirror polished |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Material thickness | 1 mm |
| Mounting dimension – height | 73 mm |
| Surface finish | Mirror polished |





Reviews
There are no reviews yet.