Busbar (terminal), silver, Height: 12 mm, Depth: 2 mm, Steel
Technical Specifications:
| Depth | 2 mm |
| Depth (inches) | 0.079 inch |
| Height | 12 mm |
| Height (inches) | 0.472 inch |
| Width | 1,000 mm |
| Width (inches) | 39.37 inch |
| Net weight | 133.76 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel |
| Surface finish | galvanized |
| Colour | silver |
| Installation advice | Direct mounting |
| Type of connection | Screw connection |
| Installation advice | Direct mounting |
| Surface finish | galvanized |
| Rated current | 24 A |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.