Miniature fuse, 0.4 A
Technical Specifications:
| Depth | 52.3 mm |
| Depth (inches) | 2.059 inch |
| Height | 24.4 mm |
| Height (inches) | 0.961 inch |
| Width | 8.2 mm |
| Width (inches) | 0.323 inch |
| Net weight | 10.3 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Colour | black |
| Version | Fuse cartridge |
| Installation advice | Direct mounting |
| Type of mounting | Plugged |
| Colour | black |
| Current | 0.4 A |
| Version | Fuse cartridge |
| Installation advice | Direct mounting |
| Rated voltage | 64 V |
| Rated current | 0.4 A |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.