End bracket, beige, TS 15, V-2, Polyamide 66, Width: 10 mm, 100 °C
Technical Specifications:
| Depth | 21 mm |
| Depth (inches) | 0.827 inch |
| Height | 26 mm |
| Height (inches) | 1.024 inch |
| Width | 10 mm |
| Width (inches) | 0.394 inch |
| Net weight | 2.7 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Polyamide 66 |
| Colour | beige |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | For the terminals |
| Rail | TS 15 |
| Interlock | for screw fixing |
| Type of mounting | Direct mounting |
| Tightening torque, min. | 0.5 Nm |
| TS 15 offset | 13 mm |
| TS 35 offset | 32 mm |
| Rail | TS 15 |





Reviews
There are no reviews yet.