End bracket, grey, TS 35, V-0, Wemid, Width: 9 mm, 120 °C
Technical Specifications:
| Depth | 27 mm |
| Depth (inches) | 1.063 inch |
| Height | 46 mm |
| Height (inches) | 1.811 inch |
| Width | 9 mm |
| Width (inches) | 0.354 inch |
| Net weight | 5.3 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Product Carbon Footprint | Cradle to gate: 0.043 kg CO2 eq. |
| Material | Wemid |
| Colour | grey |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | For the terminals |
| Rail | TS 35 |
| Installation advice | Direct mounting |
| Interlock | for screw fixing |
| Type of mounting | when screwed in |
| Tightening torque, max. | 0.6 Nm |
| Tightening torque, min. | 0.5 Nm |
| TS 35 offset | 22.5 mm |
| Installation advice | Direct mounting |
| Rail | TS 35 |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.