End bracket, beige, TS 35, V-2, Wemid, Width: 16.5 mm, 100 °C
Technical Specifications:
| Depth | 32.5 mm |
| Depth (inches) | 1.28 inch |
| Height | 46 mm |
| Height (inches) | 1.811 inch |
| Width | 16.5 mm |
| Width (inches) | 0.65 inch |
| Net weight | 9.78 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | ffc2e92d-f68c-4edd-8818-3ff53f901c61 |
| Product Carbon Footprint | Cradle to gate: 0.111 kg CO2 eq. |
| Material | Wemid |
| Colour | beige |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | For the terminals |
| Rail | TS 35 |
| Installation advice | Direct mounting |
| Interlock | for screw fixing |
| Type of mounting | when screwed in |
| TS 35 offset | 22.5 mm |
| Installation advice | Direct mounting |
| Rail | TS 35 |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.