End bracket, beige, TS 32, V-0, Wemid, Width: 15 mm, 100 °C
Technical Specifications:
| Depth | 42 mm |
| Depth (inches) | 1.654 inch |
| Height | 27 mm |
| Height (inches) | 1.063 inch |
| Width | 15 mm |
| Width (inches) | 0.591 inch |
| Net weight | 7.12 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | For the terminals |
| Rail | TS 32 |
| Installation advice | Direct mounting |
| Interlock | for screw fixing |
| Type of mounting | when screwed in |
| Tightening torque, max. | 1 Nm |
| Tightening torque, min. | 0.5 Nm |
| Installation advice | Direct mounting |
| Rail | TS 32 |





Reviews
There are no reviews yet.