Technical Specifications:
| Depth | 53 mm |
| Depth (inches) | 2.087 inch |
| Height | 269 mm |
| Height (inches) | 10.591 inch |
| Width | 32 mm |
| Width (inches) | 1.26 inch |
| Net weight | 13,217.129 g |
| Storage temperature | -40…60 °C |
| Operating temperature | -25…50 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Connection to PLC | SL 3.5/F 18p connector |
| Max. current per channel | 2 A |
| Total operating current | 6 A |
| According to | DIN EN 50178 |
| Rated insulation voltage | < 250 V AC |
| Surge voltage category | II |
| Pollution severity level | 2 |
| Insulation test voltage AC | 1.2 kV |





Reviews
There are no reviews yet.