Klippon TB (Terminal Box), Mounting screw, Material: Steel
Technical Specifications:
| Depth | 7 mm |
| Depth (inches) | 0.276 inch |
| Height | 8 mm |
| Height (inches) | 0.315 inch |
| Width | 8 mm |
| Width (inches) | 0.315 inch |
| Net weight | 1.52 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Installation advice | Direct mounting |
| Material | Steel |
| Type of fixing | when screwed in |
| External thread | M 6 |
| Material | Steel |
| Type of fixing | when screwed in |





Reviews
There are no reviews yet.